
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Outputs | 1 |
| Min Supply Voltage | 20 V |
| Max Supply Voltage | 20 V |
| RoHS | Compliant |
| Dimming | Analog |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Frequency | 250 kHz |
| Internal Switch | No |
| Packaging | Reel |
| Topology | Step-Down (Buck) |
| Output Current | 250 mA |
| Type | AC DC Offline Switcher |
Stock: 32
Distributors
pcbx
Unit Price$1.23936
Ext.Price$1.23936
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.23936 | $1.23936 |
| 10 | $1.03450 | $10.34500 |
| 25 | $0.95140 | $23.78500 |
| 50 | $0.87498 | $43.74900 |
| 100 | $0.80471 | $80.47100 |
| 300 | $0.77527 | $232.58100 |
| 500 | $0.74690 | $373.45000 |
| 1000 | $0.72158 | $721.58000 |
